Hiperrealistyczne elementy środowiska

Cześć,

W dzisiejszym wpisie chciałbym przybliżyć Ci strony, na których możesz znaleźć modele 3D, czyli po angielsku assety, których  warto używać w swoich środowiskach 3D – na przykład w programie 3ds max i innych tego typu.

https://megascans.se/

Zacznijmy od firmy Quixel, która specjalizuje się w zarówno w teksturach o wysokiej jakości, jak i modelach 3D – skanowanych ze środowiska rzeczywistego. Dzięki temu tekstury i obiekty 3D wyglądają bardzo naturalnie.

https://www.poliigon.com/

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest to strona Poliigon.com. Firma ta specjalizuje się w wysokiej jakości teksturach gotowych do użytku i ma ich na swojej stronie bogaty wybór.

https://www.itoosoft.com/forestpack

Następnym miejscem, z którego warto pobierać  elementy do naszego środowiska, a szczególnie do wizualizacji, jest firma Itoo Software z wtyczką Forest Pack. Wtyczka ta zajmuje się bardzo wydajnym wypełnianiem środowiska do naszej sceny. Trawa i lasy nigdy nie były łatwiejsze do utworzenia w środowisku 3D. Program ma możliwość wyświetlania elementów jako chmury punktów, co pozwala na komfortową pracę w naszym viewporcie 3ds maxa.

https://www.allegorithmic.com/products/substance-designer

Dla osób bardziej zaawansowanych, które potrzebują tekstur dopasowanych do ich potzeb polecam program Substance Designer, dzięki któremu możemy zrobić niesamowite tekstury szyte na miarę.


Inne miejsca z teksturami oraz modelami 3D:

https://www.chaosgroup.com/vrscans
https://evermotion.org
https://www.vray-materials.de/
https://3dsky.org/

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *